Чи можна вивчати 2 нові мови одночасно?

Статті: Чи можна вивчати 2 нові мови одночасно?

Що якщо вивчити за один і той же час не одну – а цілих дві мови? Звучить дуже захоплююче!

З досвіду тих, що вивчають:
Одні оптимістичні і вважають, що це дуже просто. Вивчати декілька мов одночасно  не лише можна, але і навіть потрібно. Друга мова дається легше, тому що вже напрацьовані певні навики вчення – способи запам’ятовування слів, як використовувати граматику.

Інші скаржаться, що це непосильне завдання. Виникає плутанина у всьому, і в результаті толком не знаєш ні одну, ні іншу мову.

Чому так виходить? Коли ми вивчаємо різнопланові учбові предмети, скрути не виникає. Допустимо, вивчення психології не перешкодить засвоювати хімію або математику. А ось якщо ж ми відразу після вивчення одного матеріалу (або одночасно) беремося за інший, схожий з першим, настає явище, відоме під назвою інтерференція. Наприклад, після вчення італійської мови виникають складнощі при засвоєнні іспанської.

Міжмовна інтерференція — це вплив мовних норм однієї мови на формування мовних навиків іншої – тобто правила з однієї мови машинально переносяться на іншу. Помилки можуть бути різного роду – у вимові, в орфографії, а то і просто проти волі в голові спливають фрази «не на тій» мові!

І декілька простих рекомендацій:

Визначите, наскільки це потрібно для вас. Вам дійсно необхідно вивчати декілька мов одночасно? Або ж досить зосередити всі зусилля лише на одній мові? Оцініть свої ресурси — сили, час, можливості.

Вивчайте кожну мову в строго відведений для неї час. Наприклад, якщо ви вивчаєте мову двічі в день, то знадобиться чотири сесії щоденно.

Будьте готові до того, що вивчення декількох мов одночасно, швидше за все, уповільнить процес вчення.

Приступайте до вивчення другої мови лише тоді, коли вже більш менш напрацьовані навики першої.

Особливо не рекомендують вивчати разом 2 мови з однієї групи (наприклад, не учити разом італійську і французьку або іспанську або португальську і тому подібне). Тому, наприклад, після французької іспанську або італійську буде, звичайно, простіше учити. Але це лише при хорошій французьккій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector