One Thousand And One Nights

Статті: One Thousand And One Nights

                                    One Thousand And One Nights

                                                                                      ( Binbir Gece)

    Habibi” (“beloved” “кохана -ий”) не раз ви чули це слово і в уяві виринала думка про  сонячне літо  в Туреччині з її колоритними мешканцями. Проте, ми глибоко  помиляємось,називаючи це слово турецьким, оскільки воно  має арабське походження;  а ось “Aşkım” (“Кохана -ий”)  справжнє турецьке слово, що трактує палке кохання. Тоді  виникає питання  яка ж ця Туреччина? Чи легко порозумітись з пересічними громадянами цієї країни?

Турки дуже шанобливо ставляться до людей, які поважають їх традиції і знають хоча б пару слів по-турецьки. У цьому випадку, перед Вами відкриваються буквально всі двері та приємна фраза (тур.“Hoş Geldiniz”) (англ..“Welcome”).  Щоб гість відчував себе комфортно, турки докладають всіх зусиль, щоб вести з ним бесіду незважаючи на мовний бар’єр (тур.“Dil engeli”), (англ..“Language barrier”). Вони з радістю Вас запросять на гру в нарди “Tavla oyunu” “Game of backgammon” з чаєм (тур.“Çay”), (англ.“Tea”). Завдяки величезній різноманітності продуктів і майстерності турецьких кулінарів, турецька кухня мало кого залишає байдужим! Офіціант приносить цілий піднос закусок на вибір, щоб зробити замовлення вам слід сказати наприклад: “Я хочу води”, (тур.“Su istiyorum”),(англ.“I want water”). Якщо ви хочете попросити рахунок потрібно сказати (тур.“Fatura istiyorum”) ,(англ.“I want bill”). Дуже часто турки люблять чути слова подяки, але незвичне слово “дякую” (тур.“teşekkür ederim”), яке, часто вживають туристи , а слово, що лунає  лише серед турків (тур.“eyvallah”), (англ.“thank you”)- це слово їх дуже тішить, особливо,коли воно використовується іноземцями.

Турецькі парубки грають в нарди та курять традиційний кальян

Часто лякає туристів гучний заклик турків до молитви (тур.“Namaz”), (англ..“Prayer”), яку вони здійснюють 5 раз на день, але цього не слід лякатись, оскільки це звичний релігійний канон. Чоловік і жінка моляться в окремих місцях мечеті (тур.“Bay” “Bayan”), (англ.“Man” “Woman”).  

                                                                                     

Потрібно враховувати ще й те, що Іслам забороняє зображення людини, тому правовірні мусульмани не охоче дозволяють себе фотографувати . Проте, незважаючи на строгі закони  цієї країни,   Туреччина завжди  славитиметься своєю екзотикою та красивим життям (тур. “Hayat”), (англ. “Life”).

Декілька турецьких фраз  для туристів:

Hi! — Mehaba

Good Morning —    Günaydın

Good Ivening – Iyi Akşalmar

Good Night – Iyi Gegeler

 My name is  —  Benim adım…

Nice to meet You – Memum oldum

I am looking for street … — Ben sokak arıyorum

I do not understand – Anlamiyorum

I speak English – İngilizce konuşuyorum

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector