Використовуйте ці слова правильно – speak, talk, say і tell

Статті: Використовуйте ці слова правильно – speak, talk, say і tell

Використовуйте ці слова правильно.

Ця стаття допоможе вам розібратися в тонкощах вживання деяких англійських слів, що збивають вас з пантелику. Я знаю, що багато хто плутається в дієсловах speak, talk, say і tell. Так давайте розберемося з ними раз і назавжди!

Speak: часто це дієслово уживається за ситуації, коли йдеться про знання і використання мови. Також воно використовується у формальних ситуаціях і при зверненні до групи людей.

— He speaks four languages fluently. (Він нашвидку говорить на чотирьох мовах)    —  She spoke to my mother about the problem. (Вона обговорила проблему з моєю мамою) — I would like to speak to Mr. Duncan, please. (Я б хотів поговорити з містером Данканом)   

— You always speak very quickly and I can not understand anything you say. (Ти завжди говориш дуже швидко і я не можу зрозуміти ні слова з того,що ти кажеш)

 

Talk: Це дієслово використовується за ситуації, коли йдеться про розмови двох людей. Воно означає обмін репліками. Також воно використовується при неформальному спілкуванні.

— We talked for hours about our relationship. (Ми декілька годин говорили про наші стосунки) — She is talking about her boyfriend. (Вона говорить про свого парубка)     — When I walked into the office everybody stopped talking. (Коли я увійшов до офісу, всі розмови припинилися)    

— They have just talked about having а baby. (Вони тільки що говорили про те, щоб завести дитя)

 

Say: Це дієслово використовується в прямій і непрямій мові. Зазвичай воно використовується без особистого доповнення, проте, при необхідності його використання, слід додати “to”.

— He said nothing during the class. (Він нічого не сказав під час уроку)     — Today, she did not say hello to me. (Сьогодні вона не поздоровалася зі мною)     — I said that I need help in the building work. (Я сказав, що мені потрібна допомога у виробництві будівельний монтажних робіт)

— She says her French is not very good. (Вона говорить, що не дуже добре говорить по- французськи)

Tell: Це дієслово уживається за ситуації, коли йдеться про передачу інформації, використовується для передачі наказу, а також з прямою і непрямою мовою і для нього необхідне особисте доповнення.

— She told me everything about herself. (Вона розповіла мені все про себе)     — Can you tell me how to get there? (Ти можеш розповісти мені як туди добратися?)     — He told him to clean his room. (Він сказав йому прибрати в кімнаті)    

— We told you it would be а sunny day. (Ми ж говорили тобі, що день буде сонячним)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector