Spam! What is it? СПАМ – що це?

Статті: Spam! What is it? СПАМ – що це?

   На українськомовному просторі мало хто знає, що найперше значення слова spam — консервований фарш для ковбаси (як правило, свинячий). Колись, задовго до виникнення інтернету, це слово було не менш відомим, чим сучасне поняття спаму.

Походить це англійське слово від словосполучення spiced ham, що означає “шинка із спеціями”. Така назва була дана торгівельній марці, запатентованій в США компанією Hormel. А почалося все ще в 30-і роки, коли у неї накопичилася величезна кількість другосортного м’яса. У зв’язку з такою ситуацією Hormel ініціювала велику маркетингову кампанію, направлену на активний збут своїх покладів. Тоді новоспечений спам в жахливій кількості продали американській армії. Але вона не змогла впоратися з м’ясним продуктом поодинці і вирішила поділитися ним з країнами-союзниками. Ці запаси уживалися в їжу до самого кінця сорокових років. У Британії після війни було не багато продуктів харчування, серед яких виявився і спам.

М’ясний spam був відомий настільки, що на початку 70-х років його тему навіть обіграв цирк Monty Python, що “Літає». На виставі була сцена в кафе, де офіціантка зачитувала відвідувачам меню з блюдами, які були приготовані лише із спаму. А за одним із столів сиділи вікінги і наспівували: “Spam, spam, spam!”

Що стосується першої спамерськой розсилки в мережі Інтернет, тобто декілька різних версій про дату її «дебют». По одній з них це сталося ще в час зародження усесвітньої павутини 1 травня 1978 року. Тоді її організатором стала компанія DEC, яка розіслала всім користувачам що існув на той момент Arpanet’a запрошення на презентацію.

Якщо ж говорити про не прошену масову розсилку, звану сьогодні спамом, то почалося все 5 березня 1994 року. Саме цього дня в США юридичною компанією “Canter & Siegel” була відправлена по декількох конференціях Usenet рекламна інформація про лотерею US Green Car.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector