To eat or not to eat that

Блоги: To eat or not to eat that

vegetarian-protein-1547255

Готуємось до літа; настрій одразу піднімається знаючи, що summer is coming regular_smile-6084152 але водночас we are disappointed оскільки  наша фігура бажала б кращого для літнього сезону. Виникає думка про  заняття спортом та здорове харчування. Тож давайте подумаємо, що для нас краще та how to keep fit.

vegetarian-6834250Статистика знає все:  хто чим,  де і як харчується, і скільки вегетаріанців на Землі (10 відсотків). А якщо брати по країнах, то картина така:  в Індії м’яса зовсім не вживають 80% жителів, а в США – тільки 5 %. Серед англійців вегетаріанцями є 8 %.

А в Україні?… Unfortunately, всіх знайомих вегетаріанців я можу перерахувати на пальцях однієї руки,  мовляв, як же ж можна без сала.vegetarian-6338560

Саме слово “вегетаріанець” “vegetarian” було вигадане в Британії ще 1942 року. Грунтується це поняття  на латинському vegetus, що означає “міцний, здоровий,свіжий, бадьорий” (“strong, healthy, fresh, breezy”). Словами homo vegetus у Давньому Римі назвали людей, розвинених фізично і духовно. На першому плані були не фрукти – овочі, а гармонійний спосіб життя “harmonious lifestyle”. Але вже тоді люди здогадувались , що не варто їсти собі подібних – що сьогодні підтверджує наука.

Сучасні генетики стверджують, що риба під назвою лосось “salmon” генетично  на 97% подібна до eat-less-meat_lg-5271954людини. А мавпа шимпанзе “monkey chimpanzee” подібна до нас аж на 99%! Хтось із вас колись бачив, щоб мавпа їла м’ясо??? Справжні вегетаріанці переконані у тому , що тварини, як і люди, мають право на власну недоторканість.

Однак, це ще не все. Навіть людина, яка вживає м’ясо, не здатна прожити без зелені. Деякі північні народи, раціон “ration” яких на 80% складається з м’яса та жиру, живуть у середньому близько 30 років. Таж таки статистика свідчить, що в країнах, де рівень вживання м’яса великий, водночас зростає кількість  heart disease and cancer. І навпаки у “вегетаріанських” країнах (Англія,Німеччина,Канада) таких захворювань менше. В  Америці, яка посідає перше місце за рівнем вживання м’яса, кожна друга людина помирає від хвороб серця і судин, а в Індії , наприклад, ці хвороби практично unknown.

Коли в Данії  під час першої світової війни стало бракувати продуктів і населення змушене  було харчуватись злаковими, овочевими і молочними продуктами, то не тільки не померло з голоду, але й навпаки  — за один рік смертність знизилась на 17 %.

images2-3119892Я не пропоную всім одразу викинути котлети. м’ясо з борщу, ні. Але замислитись над цим – варто. Врешті-решт овочі та фрукти смачніші за корову.

“To keep the body in good health is a duty… otherwise we shall not be able to keep our mind strong and clear”.

Famous vegetarians:

Sportsmen: Мухамед Алі, Арнольд Шварценеггер,  Майк Тайсон.

Singers: Пол Маккартні, Принц, Брайан Адамс, Мобі, Пінк, Лені Кравітц, Шура, Стінг, Мадонна, Мелані Сі, Лайма Вайкуле,  Авріл Лавін, Адріано Челентано, Шура (Би-2),  Олександр Положинський.

Actors: Бріджит Бардо, Алек Болдуїн, Памела Андерсен, Джим Кері, Ентоні Гопкінс, Річард Гір, Кім Бейсінгер, Гвінет Пелтроу, Дрю Берімор, Клінт Іствуд, Тобі Магуайр, Бред Піт, Наталі Портман,  Кейт Уінслет, Дастін Гофман.

Writers: Гораций, Вольтер, Лев Толстой, Жан-Жак Руссо,  Бернард Шоу, Марк Твен.

Do YOU still eat meat?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector