Весна покаже, хто вивчав італійську, а хто смакував піцою:)

Статті: Весна покаже, хто вивчав італійську, а хто смакував піцою:)

Кожного року сотні тисяч людей з різних куточків світу приїжджають в невеличку Європейську країну – Італію у пошуках романтики, культурного збагачення, та надзвичайно смачними рецептами середземноморської кухні   А  що про Італію та її мешканців знаєте Ви????                                    

 

                 

 Мистецтво Італії славиться своєю історією та помпезністю. Більше ніж 100000 пам’ятників архітектури, включаючи церкви, будинки та фонтани, мають величезне історичне значення та є відомими у цілому світі. Майже кожне маленьке містечко має свій оперний театр, а  міланський оперний театр LA Scala , презентує вистави світового масштабу. Кіно – інша прогресивна форма мистецтва, яка процвітає в Італії, завдяки таким режисерам як Fellini, Pasolini, de Sica, Visconti, і т. д. В Італії мистецтво належить всім, незважаючи на соціальний статус.

Одяг, що носять італійці підкреслює їх заможність та смак. Вони завжди надають перевагу  брендам власного виробництва Armani, Prada, Ferragamo, Dolce and Gabbana, Fellini,Valentino та ін..і вважають себе іконами стилю, смаку та краси.:)

 

 

Головними інтересами, чи як ми звикли називати hobby сучасного італійця є їжа та футбол. Неймовірно багато часу італійці витрачають на приготування та смакування іжі.:) Південно- італійська кухня славиться найбільш здоровою їжею світу. Цікавий факт, що у південній Італії обідня перерва триває не одну, а цілих дві години. А як інакше???? 1000видів піци та пасти, величезний вибір gelato (морозива) і звичайно ж кава

combopic2456358-4057585       

   espresso , cappuccino, café latto, café macchiato) Насолода вимагає часу 

 Іншою пристрастю італійців є футбол. Про цей вид спорту розмовляють всі , від немовлят  до людей похилого віку. У кожного є улюблена команда та свій футбольний кумир. Часто експресивні італійці днями, навіть тижнями не розмовляють з найкращими друзями чи навіть з членами родини через футбольні баталії.

Формальність та традиційність італійського суспільства передається з покоління в покоління. Стримане ciao (привіт або бувай) для друзів, людей вашого віку, або молодших, а  фрази piacere (приємно познайомитись), buon giorno (добрий день) , buona sera (добрий вечір), arrivederci ( до побачення) для  привітання зі старшими людьми. Незнайомців вітають рукостисканням, а сім’я та друзі отримують поцілунок. Приємним залишається той факт, що при всій своїй формальності, італійці є дуже експресивним народом. Неможливо пройтись по місту  малій дівчинці ,юній дівчині чи поважній жінці не отримавши сотні компліментів, чарівних усмішок та пристрасних поглядівJ. Che bella(яка красива), meravigliosa(чарівна), principessa(принцеса), amore(любов) лунає з звідусіль. 

 

І Ви знаєте, зовсім не дратує , а навпаки подобається

Ото ж, пропоную  освоїти невеличкий список  необхідних привітань, для людей, які планують найближчим часом відвідати Італію

Hello!

Ciao!/Salve!

Привіт

Good morning!

Buon giorno!

Доброго ранку

Good day!

Buon pomeriggio!

Доброго дня

Good evening!

Buona sera!

Добрий вечір

How are you?

Come va?

Як справи?

Fine.

Bene.

Добре.

Very well.

Molto bene.

Дуже добре.

So-so.

Così così.

Так собі.

What’s your name?

Come si chiama?

Як Вас звати?

My name is Signor Andriy.

Mi chiamo (Signor) Andriy.

Мене звати (Пан) Андрій.

It’s nice to meet you.

Piacere (di conoscerla).

Радий познайомитись.

Goodbye.

Arrivederla/ci.

До побачення.

See you soon.

A presto!

До зустрічі!

Goodnight.

Buona notte!

Добраніч!

Where do you live?

Dove abiti/abitate?

Де Ви мешкаєте?

I live in Lviv.

Abito a Lviv.

Мешкаю у Львові.

This is my friend.

Ti presento il mio amico/la mia amica.

Це мій друг(подруга).

This is my boyfriend.

Questo è il mio ragazzo.

Це мій хлопець.

This is my girlfriend.

Questa è la mia ragazza.

Це моя дівчина.

This is my husband.

Questo è (il) mio marito.

Це мій чоловік.

This is my wife.

Questa è (la) mia moglie.

Це моя дружина.

Please visit me!

Vieni a trovarmi!

Приїжджайте в гості!

I had a wonderful time.

Mi sono divertito/divertita.

Я гарно провів(вела) час

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector