Італійські діалекти

Статті: Італійські діалекти

  У цій статті ви знайдете детальну карту італійських діалектів. Італія довгий час (майже півтори тисячі років) знаходилася в стані роздробленості, тобто єдиної держави на Піренейському півострові не було з моменту загибелі Римської імперії в V столітті, аж до другої половини XIX століття або до, так званого, періоду Рісорджіменто, коли і було створено державу Італія.

Наявність безлічі держав відбилася на мові Італії. В кожної маленької італійської держави була своя мова, а мовою офіційною до початку XIX століття залишалася латинська мова.

На початку середньовіччя Південна Італія була під владою Візантійської або Східної Римської імперії, тоді і набула поширення грецька мова, сильний вплив якої відчувається в регіоні і понині.

У деяких селищах Півдня Італії і островів говорять не на італійській, а на діалектах грецької мови. Часто виникають суперечки серед лінгвістів, до якої мови віднести ці діалекти – італійської або грецької. Тим більше ситуацію ускладнює норманське (варяжське) завоювання і королівства Обох Сицилій із столицею в Неаполі.

Отже, італійські діалекти:

Не краща ситуація і з останніми регіонами. Центральна Італія вже з XV століття була під владою королівств Арагона і Кастілії, а пізніше — об’єднаного Іспанського королівства. Рим в середні віки був спочатку під владою варварів (готи, лангобарди і ін.), потім входив до складу Франкськой імперії Карла Великого, потім увійшов до складу Священної Римської імперії німецької нації, поки, нарешті, не знайшов незалежність. Проте в XIX столітті вічне місто захопив Наполеон, а потім Рим проголосили столицею нової Італійської держави. Найдовше самостійність зберігали Герцогство Міланське, Генуезька республіка святого Георгія і Венеціанська республіка святого Марка.

Але Мілан, що сотні років воював зі Священною Римською імперією ослабів і був поділений між Французьким королівством і тією ж імперією. Генуя втратила всі свої колонії із-за завоювання Османа і збідніла. За ослаблену Геную боролися Мілан, Франція і Іспанія. Венеціанська республіка – найсильніша італійська держава Середніх століть зберігала незалежність до XVIII століття, але її захопила Австрійська імперія. Недивно, що в Італії сьогодні безліч діалектів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector