Цікаве про англійську мову

Статті: Цікаве про англійську мову

1. З’ясувалося, що англійська зовсім не найпопулярніша мова в світі – вона лише на третьому місці. Після  китайської і іспанської.

2. Найкоротша пропозиція в англійській мові може складатися з трьох букв (I am/i do), а якщо I am скоротити до I’m, то взагалі з двох!

3. Найдовше слово в англійській мові – pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Доводиться ставити зарубки після кожного складу, щоб не заплутатися, де зупинився при читанні)) За цим кошмаром ховається назва хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу і іншої дрібної гидоти у вигляді пилу.

4. Рекордсменом по кількості значень є слово «set»: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще до купи всяких додаткових значень.

5. Найчастіше в англійській мові використовується буква E, а найрідше – Q. Мається на увазі, звичайно, то, як часто ця буква знаходиться в різних словах.

6. Прадавнє слово в англійській мові – town ( містечко), а також слова: bad, gold, apple.

7. Слово goodbye колись прощання повністю звучало як «God be with ye» (староанглійське «Та прибуде з тобою Господь»).

8. Англійське слово slave (раб), має пряме відношення до слов’ян: у древні часи німецькі племена продавали представників слов’янських племен в рабство римлянам.

9. Англійським поетам повезло, тому що вони не можуть знайти риму лише до 4 слів: month, orange, silver, purple. Деякі поети-любителі у пошуках вдалого варіанту намагаються римувати orange з courage, porridge, arrange і іншими, здавалося б, схожими словами, проте, очевидно, що така «рима» притягнута за вуха.

10. З найскладнішою англійською скоромовкою: «The sixth sick sheik‘s sixth sheep‘s sick«. Навіть носії мови насилу справляються.

11. У слові indivisibility буква I повторюється 6 разів.

12. Або, наприклад, Goddessship– єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази підряд. Або ще чого: rhythm – найдовше слово з 1 голосною.

13. Пропозиція «The quick brown fox jumps over the  lazy dog» унікальна тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.

14. Крапка на буквою «i» в англійській мові називається TITTLE (крапелька).

15. «Almost» — найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

16. У англійській мові є лише 4 слова із закінченням на «dous»: «tremendous», «horrendous», «stupendous», and «hazardous».

17. Слово «queue» єдине слово, чия  вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector