3 якого віку варто вивчати foreign language і чого починати

Статті: 3 якого віку варто вивчати foreign language і чого починати

cartoon_kids2-6332677На сьогоднішній день ні в кого не виникає жодного сумніву у необхідності вивчати іноземні мови. Якщо ви володієте іноземною мовою – то це додає вам впевненості, коли ви відпочиваєте та проживаєте за кордоном, спілкуєтесь в інтернеті, ведете ділові переговори з іноземними партнерами і т.д. Оскільки, в сьогоднішньому бумі іноземних мов English посідає 1-ше місце – то більшість людей беруться вивчати саме її.

      Та перед нами завжди постає запитання —  «В якому віці варто починати вивчати іноземну мову? Це питання тривожить мало не кожного з нас – як і батьків, так і педагогів та психологів. І зараз, дорогі батьки, ми з’ясуємо що ж, насправді, говорять науковці.

mpj043936700005b15d-2226850    Отже, деякі науковці вважають, що найефективніше навчання відбувається в період зростання мозку. Тому, навчити чогось нового двох- чи трьохрічну дитину набагато легше, ніж дорослу людину. Окрім того, дослідження показали, що ті малюки, яких з раннього віку навчали іноземної мови (foreign language), краще засвоюють рідну мову (native language). Адже саме у віці до трьох років дитина здатна вбирати, сприймати та наслідувати. Ясна річ, що в три роки нереально навчити дитину граматики та правильної вимови, але можна створити передумови для вивчення іноземних мов в подальшому житті.

        Інші ж науковці ствреджують, що найоптимальніший вік для початку вивчення іноземної мови становить 4-5 років, коли дитина вже досить добре володіє рідною мовою. Однак не варто забувати, що в кожної дитини процес формування рідної мови може різнитись в часі. Деякі діти вже й у 2 роки можуть вільно спілкуватись рідною мовою, а дехто в 4 не вимовляє всіх букв. Тому, тут дуже важливо брати до уваги індивідуальний розвиток дитини.

teaching20english20to20children-8932819

        Ще одне твердження, на яке також треба звернути увагу – це те, що дитину варто вчити іноземної мови із паралельним вивченням рідної мови. Прихильники такої думки вважають, що дитина на початковій стадії освоєння мови максимально відкрита до сприйняття нового матеріалу. Вона готова швидко вбирати все, що бачить і чує, а потім це все повторювати. Існує така думка, що діти до п’яти років володіють лінгвістичної геніальністю і здатні запам’ятовувати до 20 нових слів за день. Але й в цьому випадку варто бути дуже обережним, тому що вивчення іноземної мови може впливати на вимову рідної. Тому більшість дитячих психологів переконане, що поки мова дитини не сформована, не варто ускладнювати ситуацію, щоб потім не довелося витрачати час на заняття з логопедом.

        Окрім того, методи вивчення іноземних мов теж посідають не останнє місце. Їх існує дуже багато, але завдання полягає в тому, щоб вибрати саме той, який найбільше цікавий вашій дитині.

gokids_large-6721307

Розглянемо деякі можливі варіанти:

  • У молодшому віці вивчення іноземної мови можливе лише через розмовну мову, що включає діалоги, оповідання, інсценівки. Найоптимальніший варіант для будь-якого віку — занурення в мовне середовище. Це можуть бути: іноземні пісні, малювання або комп’ютерні навчальні програми, загалом все, що буде цікаве вашій маляті.
  • Діти обов’язково повинні мати можливість прослухаовувати касети із записами правильної вимови іноземних слів і пропозицій записані носіями мови (native speakers). Дуже важливо, щоб діти мали можливість порівнювати свої успіхи з вимовою, якої потрібно домогтися в кінцевому результаті. Загалом, ідеальним варіантом було б якби ваша дитина опинилась за кордоном, де була б реальна можливість послухати та поспілкуватись іноземною мовою, але, на жаль, це по кишені далеко не всім.

speak20in20english-9899388

  • Вивчення іноземної мови з репетитором. Пам’ятайте, що є фахівці, які відмінно знають мову, але не мають при цьому педагогічної практики або не спеціалізуються на розмовній мові. У результаті таких занять дитина може вивчити величезну кількість слів і відмінно знати їх переклад, але вона навряд чи зможе користуватися мовою в комунікативних цілях. В такому випадку дитині забивають голову великим «багажем знань», яким вона не вміє і не знає як користуватись.
  • Вивчення іноземної мови в групі. Таке навчання має великий плюс, оскільки в цьому випадку сам процес сприймається дітьми не як відсторонений вид діяльності, а як веселе та цікаве спілкування з однолітками в невимушеній обстановці. Основне завдання полягає в тому, щоб заняття проходили цікаво, весело та з користю для дітей.

  444276461-6239828   Зрештою, який би із запропонованих вище варіантів ви не вибрали памятайте, що кожна дитина має свій індивідуальний темп навчання. Одна дитина може вивчити 20 слів на день, а інша всього лиш 2-3. Окрім того, дуже важливу роль відіграє мотивація дітей батьками вдома. Якщо дитина вивчила на занятті 5-8 слів і вдома жодного разу їх не повторила чи не використала – то великого толку з такого навчання не буде. Дитина повинна використовувати те, що вона вчить на заняттях поза межами аудиторії. Інакше, дитина не буде розуміти для чого саме вона це вивчає, і в такрму випадку, в неї пропадає зацікавленість до вивчення мови.

     І на останок, якщо ви хочете, щоб ваша дитина почала вивчати English language та заговорила нею, то Life Style надає вам таку можливість. Ви можете відвідати 1-ше безкоштовне заняття, яке покаже, наскільки вивчення мови може бути легким і захоплюючим, а заговорити по-англійськи ваша дитина зможе вже з першого заняття. Хай, можливо, не супер складними реченнями, а мінімальними фразами… але, все ж таки,  з чогось треба починати, чи не так???

Чекаємо Вас за адресою Валова, 9 (3-ій поверх)!!!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector