Web 2.0 — мільйонне слово англійськоi мови

Статті: Web 2.0 — мільйонне слово англійської мови

Англійська стала першою мовою, в якій словниковий запас переступив мільйонний рубіж, заявила американська група дослідників The Global Language Monitor.  Жодна мова, що існує нині, не володіє таким об’ємним словниковим запасом, як англійська. Словник його поповнювався 1,5 тисяч років. І ось тепер порядковий номер, рівний мільйону, отримало слово «Web 2.0».

Але перш ніж слово нового покоління визнали, воно повинне було з’явитися в текстах 25 тисяч разів (лише у цьому випадку яке-небудь позначення має право на статус слова). The Global Language Monitor, що стежить за використанням нових термінів користувачами Інтернету, підтвердила, що слово зустрічається в пошукових запитах більше 25 тисяч разів і за останніх пів року стало загальновживаним. Цей факт був зафіксований 10 червня 2009 року.

Учені встановили, що Шекспір використовував у всіх своїх творах від 20 до 24 тис. слів, 1700 з яких придумав сам. Більше 50 шекспірівських неологізмів використовуються до цих пір. Для того, щоб зрозуміти, що таке мільйон слів, досить привести деякі науково підтверджені дані. Наприклад, дорослий носій англійської мови залежно від рівня освіти вживає в своїй промові від 10 до 50 тис. лексем.  Середньостатистичний англієць, американець, канадець і так далі знають значення близько 75 тис. слів, але далеко не всі активно використовують. Нарешті, в словнику немовляти у віці від півтора до двох років — не більше п’яти десятків мовних одиниць.

І хоча учені стверджують, що англійська стала першою мовою-мільйонером, в цьому можна засумніватися. Один з найбільш авторитетних в світі фахівців з англійської філології, британський академік Девід Крістал переконаний, що «інвентаризація» лексикону — взагалі безглузда затія.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector