Самостійне вивчення іноземних мов – за і проти.

Статті: Самостійне вивчення іноземних мов – за і проти.

  Зараз в інтернеті можна знайти масу повчальних матеріалів — підручники, онлайн-курси,  розсилки, міні-уроки, всілякі аудіо- і відеоматеріали. « Youtube як підручник англійської», «Німецька за 10 днів»,  «Англійська онлайн безкоштовно» — ще років 10, 20 назад представити таке було неможливо! Проте, чи можуть всі ці матеріали вам замінити викладача? Чи можна вивчити іноземну мову виключно власними силами: не ускладнюючи себе відвідинами курсів,  без допомоги репетиторів?  Суперечки ведуться до цих пір.

Аргументи ЗА :

1. Ви не залежні ні від кого. Не прив’язані ні до розкладу уроків, до планів занять,  до робочого графіка викладачів. Ви самі визначаєте потрібний вам час занять, місце занять, а також їх інтенсивність. Це дуже влаштовує тих, хто постійно зайнятий, або ж тих, хто по роду занять здатний самостійно планувати свій робочий графік або ж, навпаки, домогосподарок, які «по руках і ногах» зв’язані доглядом за малолітніми дітьми.

2. Ви можете вивчати виключно те, що вам подобається – наприклад, приділяти увагу профільній літературі по вашій спеціальності. Читати іншомовні статті або блоги, що стосуються ваших хобі і інтересів: наприклад, кулінарія, танці або спорт. Можете переглядати вподобані фільми. Відпрацьовувати навики, потрібні саме вам. Нарешті, придумувати власні методики вчення.

3. Ви не прив’язані до певної методики або навчального посібника. Можете займатися по 2-4 і більш підручникам. В-загальному, повна свобода дій!

4. Ну, і ще не треба витрачати гроші на заняття :).

Аргументи ПРОТИ :

1. Проблема номер один – самоорганізація. Чи здатні ви скласти розклад занять і слідувати йому? Планомірно і методично займатися день за днем? Як правило, багатьом потрібно  докладати зусилля, щоб змусити себе займатися. Коли немає контролю з боку, відвернути може все, що завгодно «позаймаюся потім, завтра, наступного тижня і тому подібне»

2.  Відсутність комунікації. Неможливо відпрацьовувати розмовну практику коли у вас немає співбесідника.

3. Відсутність порівняння. Ви не можете порівняти свої  успіхи у вивченні мови  з успіхами одногрупників, сусідів по парті.

4. Відсутність контролю.  Є небезпека, що неправильна мовна або письмова конструкція  так і «приживеться». Поправити-то вас нікому. А заново перенавчатися набагато важче.

5. Відсутність системи у вченні. Зі всього різноманіття учбового матеріалу важко вибрати щось одне. «Так, ось це хороший, (корисний, цікавий)  курс. А ось цей ще кращий».  Або займаєтеся, чим цікаво. Допустимо, вам подобається викачувати підкасти і слухати радіо. А граматиці не приділяєте часу і уваги.

Отже, кому ж все-таки підходить метод самостійного вивчення?

У кого є дуже ваговита причина для вивчення мови, яка продиктована насущною необхідністю, – наприклад навчанняробота за кордоном, шлюб з іноземцем, переїзд в іншу країну або ж часті поїздки.

Потрібні певні особові особливості. Самостійно осилити мову можуть люди послідовні, грунтовні, такі, що володіють навиками самоорганізації, у кого досить терпіння і сили волі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector