Easter around the world

Статті: Easter around the world

Пасха — свято спокою і світла. Ми збираємось за родинним столом, щоб розділити добро і радість з близькими та рідними.  А не спадало Вам думку  відсвяткувати цей день з сім’єю  в іншій країні, скуштувати шматочок запашної паски за теренами своєї рідної України???  Давайте оберемо країну, яка близька Вам подуху та де б Ви могли відсвяткувати Воскресіння Христове та приємно провести час. 

Якщо Ви хочете відсвяткувати цей день в компанії американського президента  Вам слід відвідати США , де люди ніколи не відмовляють собі у жартах та радощах. Після пасхальної служби, котра починається о 6 год. ранку, саме тому її назвали “Sunrise” (На світанку), сім’ї  виходять на вулиці у яскравих костюмах  та прямують до Білого Дому.

barack_obama_at_white_house_easter_egg_roll_4-13-09_2-5952930

Там проводиться щорічне катання крашанок, разом з тисячами людей президент також бере участь у цьому дійстві. Переможцям Пасхальний Заєць вручає кошик шоколадних писанок та можливість поспілкуватись з президентом особисто. Ну а ввечері всі збираються-таки за сімейним столом, головними стравами на якому в пасхальний день стають картопля, шинка з ананасами та фруктові салати. 

Італія Вам запропонує здійснити Хрестовий Похід у якому сам Папа несе хрест та послухати молитву в Колізеї, де присутні люди зі всього світу. А у День Воскресіння на 76118_177882415557879_119327864746668_654060_5724223_n_0-9519838площі св. Петра голова католиків благословляє усіх і вітає народи світу на 59 мовах. Римляни за традицією після молитви збираються з сім’ями на пікнік, де організовують театральне дійство про життя, страждання, смерть і воскресіння Христа.  Головною стравою великоднього столу в Італії є Коломба, щось на зразок нашої паски, але з лимонним ароматом. Часто вона покривається мигдалем і мигдальною глазур’ю. Крім того, на Великдень прийнято їсти баранину з смаженими артишоками, салатом з солодкого перцю, оливок і помідорів і солоний пиріг з яйцями і сиром. 

Інколи хочеться уникнути святкового ажіотажу, тож Німеччина саме для Вас.  Тут ніхто  і не думає пекти шикарні паски до Великодня. Найцікавіше, що Великдень у Німеччині – це величезні багаття, де спалюють старе листя та гілки, а люди спалюють листівки у котрих, прощають образи та просять прощення.

insel-usedom-osterfeuer-am-strand

Таким чином німці очищують не тільки поля та галявини, а й свої серця. Згодом  народ збирається на гуляння – попити досхочу пива, поїсти на грилі запечених ковбасок і поспілкуватися зі знайомими. А також, на столі у Великдень обов’язково повинен бути присутнім букет нарцисів, так як у Німеччині ці квіти називають пасхальними дзвіночками і вони є одним з головних символів Великодня. 

Святкування у стилі повір’їв та приказок Вас приведе до Чехії. Підготування до Паски починаються з Чистого Четверга або як ще його називають Зелений Четвер. У деяких стародавніх містах у цей день, ще з давніх-давен, збереглась традиція їсти овочі зеленого кольору — шпинат, капусту, щоб зберегти відмінне здоров’я на цілий рік. За чеським повір’ям у Велику п’ятницю, людям відкриваються всі багатства, заховані в надрах землі, і в лісах або в руїнах старовинних замків можна знайти скарб. У Білу суботу проходять богослужіння в костелах, а у великодню неділю освячують ягня, вино, хліб, паску, по-чеськи МАЗАНЕЦЬ, яйця. Вважається, що людина, що заблукала у лісі, зможе знайти дорогу додому, згадавши, як вона їла освячене ягня. 

Щоб відчути прилив життя  та щастя, їдьте у Францію, адже у Великодній день у 

420french20chicken-4883292

кожному домі присутній дзвіночок з червоню стрічкою, що і символізує нове життя.

В цей день батьки дарують подарунки дітям, щоб дім переповняв дитячий сміх. Зазвичай після церкви, французи повертаються додому та нікуди не виходять, проводячи цілий день  з сім’єю. Головною святковою стравою є смажене курча, а на десерт зазвичай подають тістечка з шоколадною начинкою.

Святкуйте весело та  збагачуйте свій досвід, адже хто в світі не бував, той і дива не видав.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector