Цікаве про італійську мову

Статті: Цікаве про італійську мову

1) Сама назва країни «Італія» пішла від слова «italia», яке означає «земля теляти», ймовірно, на честь символу племен Південної Італії — бика.

2) У італійців з півночі прізвища зазвичай закінчуються на “i”, а у південців — на “про.”  Найпоширеніше італійське прізвище — Руссо.

3) Італійська мова належить до групи романських мов і пішла від вульгарної (народної) латині, яка була повсякденною мовою Римської імперії в період її заходу. Перший літературний твір, створений на народній латині, – «Божественна комедія» Данте. Латинська є офіційною мовою Ватикану.

4)  У 30-40-і роки 20-го століття Беніто Муссоліні намагався « очистити» італійську мову від іноземних слів. Наприклад, у футболі «гол» стали називати «meta», а сам футбол – «calcio», перейменували також персонажів мультфільмів: Дональд Дак перетворився на «Paperino», а «Мікки Маус» — в «Topolino» .

5) Найдовше італійське слово – precipitevolissimevolmente, воно складається з 26 букв і означає «дуже швидко».

6) Однією з найскладніших скоромовок вважається ця: Trentatré trentini entrarono a Trento tutti e trentatré trotterellando, що в переведенні означає «33 людини з Тренто прийшли в місто, все 33 шкандибали».

7)  Всі музичні  терміни прийшли в інші мови з італійської, серед них фортепіано, соната, арія, примадонна, адажіо, сопрано, маестро.

8) 14% італійців не розуміють жодну іншу мову, окрім свого діалекту.

9)  Згідно з одним з досліджень, лише жителі Тоскани повністю розрізняють значення часів passato prossimo і passato remoto, і лише їм удається використовувати ці часи вірно. У інших регіонах Італії ситуація інша: на півночі passato remoto використовується лише в письмовому формальному контексті, а на півдні саме passato remoto використовують в усній мові навіть для опису недавніх подій.

10) Вважається, що Карлу V, Імператорові Римської Імперії, належать наступні слова: «Я говорю на іспанській мові з Богом, на італійській з жінками, на французькій з чоловіками, на німецькій з моїм конем».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector