Аудіал, візуал, кіненстетик, хто ви?

Статті: Аудіал, візуал, кіненстетик, хто ви?

                        learning-styles-debunked12-8323551

Що таке пам’ять? Пам’ять – це чарівний дар, який подарувала нам природа. Завдяки їй, ми здатні сприймати, зберігати і відтворювати інформацію, враження, факти, події. І звичайно, важливою задачею кожного з нас є розвиток нашої пам’яті. Адже чим краща пам’ять, тим вище його інтелектуальний потенціал. І в майбутньому житті добре розвинена пам’ять послужить хорошу службу!

learning-styles1-7330690592281-1934067

 

 

У кожної здорової людини є здібності до запам’ятовування всіма трьома типами. Але, як правило, один з типів сприйняття інформації «працює» сильніше. Отже,

Візуали — запам’ятовують інформацію візуально, через зір.

Аудіали – Краще сприймають інформацію на слух.

Кінестетики – У цих людей краще працює відчуття дотику, нюху та на смак

Визначивши свій домінуючий тим, Ви навчитесь методикам кращого та швидшого запам’ятовування нового матеріалу

Якщо вірити статистиці, то майже 60% усього населення Землі – візуали. Таким людям у вивченні нового матеріалу рекомендуємо читання, вивчення схем, малюнків і діаграм.

d0b7d0b0d0b2d0b0d0bdd182d0b0d0b6d0b5d0bdd0bdd18f1-9087356Аудіалів  майже 20%. Людям, з таким типом запам’ятовування краще слухати вчителя, що пояснює матеріал, використовувати аудіо та відео матеріали  

Для кінестетиків, яких близько 20% доводиться набагато складніше, адже вони пізнають світ на дотик, смак і запах. Рекомендуємо вивчення нового матеріалу на практиці, спілкуйтесь на живо, коли вивчаєте новий матеріал, завжди знаходьте еквіваленти і аналізуйте, які емоції цей матеріал викликає.

Як визначити Ваш тип ?

Для того щоб визначити Ваш домінуючий тип запам’ятовування досить уважно прослідкувати за собою протягом 24 години.

Людина з візуальним типом запам’ятовування у своїй промові найчастіше вживає слова, які заmujchina-vizual-1111735 змістом якось пов’язані із зором: бачу, дивлюся, зверни увагу, подивіться, глянь, намальований … Аудіал завжди дивиться співрозмовнику в очі під час кожної розмови, адже йому необхідно тримати візуальний контакт . Швидше за все, намагається звернути на себе вашу увагу словами: «Дивись», «Подивися», «Уяви».

images2013-4334625Аудіал найчастіше буде використовувати слова, які відображають характеристику звуків і процес «слухання»: слухаю, чую, тихо, голосно, хороша пісенька.  Для аудіала зовсім не обов’язковий контакт «очі в очі», тому під час розмови він навіть може розглядати що-небудь або блукати поглядом. Щоб привернути вашу увагу часто використовує слово «слухай!». Аудіали чуйно реагують на зміну гучності і тону голосу. Вони надають перевагу людям з приємними, мелодійними голосами.

Кінестетик вживає у своїй мові слова, які так чи інакше пов’язані з описом відчуттів: відчуй, young-woman-with-teddy-bear-in-bedприємно, мені здається. Така людина часто описує, те, що пов’язано зі слухом і зором через відчуття: заспокійлива музика, м’який голос. Для всіх кінестетиків важливі тактильні відчуття і це важливо навіть в одязі  – він повинен бути приємним на дотик.

Поради щодо розвитку пам’яті  візуалам, аудіалам, кінестетикам

Отже, рекомендації, які допоможуть вам:

Розвиток пам’яті у  візуала

1.     Постарайтеся, щоб Ваш стіл був великим, з великою площею робочої поверхні. Роблячи домашні завдання або просто займаючись, весь навчальний матеріал повинен бути розкладений, щоб не було необхідності його пересувати. Робоча зона повинна бути добре освітлена

memory2-89140432.     Для Вас буде корисним розвісити в квартирі плакати з таблицею неправильних дієслів, правилами орфографії, також розвішати карточки з малюнками предметів та підписаними іноземними словами.

3.     Якщо ви хочете краще запам’ятовувати, то постарайтеся використовувати структуровану інформацію – картинки, схеми, діаграми, таблиці.

4.     Виробіть звичку точно записувати всі важливі моменти, про які Вам говорять на заняттях. Часто візуали забувають, що їм говорив учитель.

Розвиток пам’яті у  аудіала

1.     Для того щоб розуміння і запам’ятовування нової інформації проходило більш успішно, людині у якої більше розвинене слухове сприйняття необхідно займатися в тиші. Тому audial-2211062намагайтеся звести до мінімуму сторонні звуки, коли Ви займаєтесь.

2.     Аудіал краще сприймає і засвоює інформацію на слух. Тому навчіться промовляти вголос те, що Ви робите при виконанні домашнього завдання.

3.     Добре якщо при виконанні завдань є змога обговорити інформацію з кимось з оточення. Обговорюйте, дискутуйте, так Ви засвоїте матеріал набагато краще.

Розвиток пам’яті у кінестетика

images2021-76369921.     Для кінестетиків дуже важливим є навколишнє оточення. У кімнаті має бути приємний аромат свіжості. Можна постелити на стіл скатертину з приємного на дотик матеріалу

2.     Добре використовувати в навчанні різні об’ємні матеріали. Наприклад, кубики, об’ємні цифри і букви, опуклі географічні карти, рахункові палички.

3.     Найкраще запам’ятовування відбувається на практичних заняттях, де можна попробувати все на дотик, відчути на смак та запах)

Ось такі особливості в розвитку пам’яті людей з різним типом запам’ятовування. Хоча звичайно з раннього дитинства необхідно розвивати всі типи пам’яті. У більш старшому віці враховуйте особливості сприйняття і тоді вам легше буде зрозуміти  і допомогти собі у процесі навчання.

                          tumblr_lxrb5olvj01qz6f9yo1_5002-1735620

              Тепер ви знаєте, які бувають типи пам’яті і до якого типу відноситесь Ви.

               Розвивайте власну пам’ять за допомогою підказок! Удачі!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock detector